O histórii leteckého klubu

Lietanie v týchto končinách nemá veľkú históriu aj keď v susednom Ostrihome je jeden z najstarších letísk kde do nedávna bola aj výroba vetroňov.Ahojte! Cez deň pracujem ako poslíček na bicykli, po nociach robím najlepšie drinky v príjemnom bare a toto je moja webstránka. Bývam v Trenčíne, mám škrečka Igora a niekedy mám rande aj so svojím mestom (nejdem do baru ale napr. len tak chodím).

Zakľadatelia leteckého klubu

Letecký klub bol založený z nadšencami lietania, ktorý chceli tento prekrásny šport priblížiť aj širšej verejnosti a umožniť im aktívne zúčastniť sa v oddiely letcov alebo modelárov.

Klub bol založený v roku 2008, ktorého duchovným otcom bol Ladislav Kormoš starší bývalí rogalista a majster Československa. Tento nápad bol potom realizovaný vo forme založenia Leteckého klubu Kamenný Most ako občianske združenie s jeho prvým predsedom Ing. Júliusom Bóczom,  podpredsedom Jozefom Gulyásom a starostom obce Kamenný Most Ladislavom Magátom, ktorý poskytol pre túto činnosť vhodné miesto a podmienky.

V roku 2009 bolo legislatívne schválené so SFUL ( Slovenská federácia ultraľahkého lietania ) používanie vzletovej a pristávacej dráhy a tým plnohodnotne vybudovaný areál a klub priaznivcov leteckého športu.